Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tego Bareja by nie wymyślił: były pełne śmietniki, nie ma śmietników...

We wtorek pisaliśmy o problemie ze śmietnikami wzdłuż drogi krajowej nr 11 (przeczytaj). I to jest jeden z rekordów interwencji: tego samego dnia, gdy opublikowaliśmy artykuł, problem śmieci został rozwiązany, o czym poinformowali nas nasi czytelnicy. Ktoś pomyśli, że przyjechali pracownicy odpowiedzialni za porządek i opróżnili kosze. Prawie - po prostu kosze zabrano. Teraz już nie ma gdzie wyrzucać śmieci. I to wszystko wzdłuż jednej z najdłuższych dróg w mieście na okres majówki. Co prawda śmietniki są, ale albo należą do Komunikacji Miejskiej na przystankach autobusowych, a dwa do miasta lub Zarządu Dróg Powiatowych.

Przypomnijmy, że droga krajowa nr 11 należy obecnie w zakresie utrzymania do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Podlega on Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie. ZZDW jest w sporze z GDDKiA, bo uważa, że tą drogą nie powinien zarządzać. Tyle, że do rozstrzygnięcia sporu musi wywiązywać się ze swoich obowiązków i jak widać, robi to po jak najmniejszym koszcie. Poprosiliśmy o stanowisko w tej sprawie i mamy dostać je po majówce. Natomiast protest w tej sprawie do marszałka Olgierda Geblewicza wysłała prezydent Anna Mieczkowska, wskazując nie tylko na kwestie śmieci, ale także na fakt, że droga nie została uprzątnięta po okresie zimowym.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama