Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, sybiracy, deportacje, krzyżNiemal w rocznicę pierwszej deportacji Polaków na Sybir, która miała miejsce 10 lutego 1940 roku, w Muzeum Oręża Polskiego spotkali się Sybiracy.


Zgromadzonych gości przywitał dyrektor muzeum - Paweł Pawłowski. To nie pierwsze spotkanie sybirackie w Sali Plafonowej. Miła atmosfera i dostępność w centrum miasta powoduje, że dawno zesłańcy z chęcią w muzeum się spotykają. Podczas "Syberyjskie Odysei", po laudacji odczytanej przez Wandę Przybylską, szefową kołobrzeskich struktury "Sybiraków", starosta kołobrzeski wręczył Krzyż Zesłańców Sybiru porucznikowi Józefowi Wołochowiczowi. To odznaczenie zostało ustanowione w hołdzie dla męczeństwa oraz wierności ideałom wolności i niepodległości tych, którzy w latach 1939-1956 zostali zesłani na Syberię, Kazachstan do północnej Rosji. Na koniec, na wszystkich czekał ciekawy koncert fortepianowy.

 

informacje kołobrzeg, sybiracy, deportacje, krzyż

informacje kołobrzeg, sybiracy, deportacje, krzyż

informacje kołobrzeg, sybiracy, deportacje, krzyż

informacje kołobrzeg, sybiracy, deportacje, krzyż

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama