Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dziś sesja odbyła się także w Gminie Kołobrzeg. Tutaj nastąpiły duże zmiany. Przewodniczącym Rady Gminy został radny Julian Nowicki z Kądzielna.


Na Nowickiego głosowało 14 radnych z 15-osobowej rady. Kto nie poparł tej kandydatury? Tu w przeciwieństwie do Rady Miasta, udało nam się to ustalić. Sam Nowicki. - Nie wypadało mi głosować na samego siebie, dlatego wstrzymałem się od głosu - powiedział nowy przewodniczący naszemu portalowi. - Zdałem się na wolę radnych - dodaje.
Nowi radni złożyli ślubowanie i objęli mandaty uzyskane w drodze głosowania. Jak się dzisiaj okazało i co dało się słyszeć na korytarzach, powodów do zadowolenia nie ma wójt Tadeusz Kowalski, którego komitet wyborczy wprowadził do Rady Gminy zaledwie trzech radnych, co powoduje, że wójt, który stara się o reelekcję, nie ma poparcia radnych. Dziś większość obecna na sali życzyła sobie, żeby po niedzielnych wyborach spotkać się z Urzędzie Gminy z Jerzy Wolskim jako nowym wójtem gminy. - Czas na zmiany, to nie ulega wątpliwości - uściśla nowy przewodniczący rady, Julian Nowicki.

Zapytaliśmy też o nastroje przedwyborcze samego kandydata na wójta, Tadeusza Kowalskiego, ale zbyt rozmowny nie był. Pytany o przewidywany wynik wyborów stwierdził jedynie, że liczy na to, że wygra gmina. - Gmina już wygrała - powiedział za to w rozmowie z naszym portalem radny Tomasz Szafrański. - To wielka zmiana i wierzę, że w niedzielnych wyborach dokona się przełom. A wszystko dla jeszcze większego rozwoju gminy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama