Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

dźwirzyno,brzegZeszłoroczny huragan „Ksawery" mocno dał się we znaki naszym plażom i wydmom. To właśnie wtedy w Dźwirzynie woda zabrała kilka metrów wydmy.


Spowodowało to osunięcie się kilkudziesięciu dorodnych sosen i rozbiło do końca zejście na plażę od ulicy Spacerowej. Po usunięciu szkód właśnie teraz Urząd Morski w Słupsku zlecił wbicie na odcinku 800 metrów ośmiu ostróg mających chronić plażę przed sztormami. Pale są wbijane w stary, sprawdzony sposób, kafarami. Jak się okazało, sposób polegający na rozpulchnianiu podłoża silnym strumieniem wody, a następnie wciskaniem pala w grunt z użyciem wibracji, stosowany przez wcześniej działające w Dźwirzynie niemieckie firmy, okazał się co prawda szybszy i tańszy, ale wbite przez nich ostrogi straszą przerwami po wyrwanych przez fale palach. Z ośmiu ostróg zabijanych na wysokości ulicy spacerowej pięć ma być w kształcie litery "T", aby lepiej rozbijać atakujące ląd fale.

dźwirzyno,brzeg

dźwirzyno,brzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama