menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Port w Dźwirzynie portem komunalnym?

port,dźwirzynoWójt Włodzimierz Popiołek spotkał się z dyrektorem Urzędu Morskiego w Słupsku Tomaszem Bobinem. Tematem spotkania była kwestia komunalizacji portu.


Zarządca portu w Dźwirzynie przekazał informacje dotyczące stanu faktycznego portu, zakresu zadań związanych z jego funkcjonowaniem, kosztów utrzymania i inwestycji, a także omówił możliwości związane z ewentualną komunalizacją dźwirzyńskiego portu, czyli przejęciem trwałego zarządu nad nim przez gminę Kołobrzeg.

Na dźwirzyńskim odcinku wybrzeża dobiega jednocześnie końca część inwestycji Urzędu Morskiego związana z odbudową i ochroną wybrzeża. W ramach zadania, nabitych zastanie w morzu 5 ostróg typu „I” i 6 typu „T”. Tego typu inwestycje, podobnie jak utrzymanie infrastruktury, zachowanie funkcji portowych, głębokości, drożności i szerokości toru wodnego w przypadku komunalizacji portu pozostaną po stronie obowiązków Urzędu Morskiego w Słupsku. Na gminę przechodzą natomiast zyski z dzierżaw (ok. 150 tys. zł rocznie). Gmina straci jednocześnie kwotę pozyskiwaną z tytułu podatków od nieruchomości (ok. 34 tys. zł rocznie).

Aby nastąpiła komunalizacja portu, zgodę mus wyrazić Rada Gminy Kołobrzeg. Na podstawie uchwały intencyjnej, Urząd Morski może wystąpić do Warszawy o wygaszenie trwałego zarządu nad portem. Następnie, na wniosek starosty, wojewoda przenosi zarząd na gminę. Tomasz Bobin zaproponował, aby rozpatrywać ewentualną komunalizację części portu – od mostu w stronę lądu.

 

port,dźwirzyno

port,dźwirzyno

materiał we współpracy z gminą Kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.