menu

Gmina szykuje konferencję

konferencja,ustronieW Ustroniu odbyło się spotkanie Komitetu Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która zaplanowana jest w dniach 13-€“14 października.


Obradom przewodniczył dr Edward Wiśniewski - pełnomocnik wójta ds. współpracy z uczelniami wyższymi, a towarzyszyli mu członkowie komitetu w składzie: Katarzyna Kruszyńska, Piotr Byczkowiak, Urszula Czachorowska, Kamil Lepa. - Temat konferencji wybrano świadomie w związku z uruchomieniem w Ustroniu Morskim pierwszej w Polsce farmy fotowoltaicznej na byłym składowisku odpadów. Inwestycja ta budzi duże zainteresowanie środowisk naukowych w całej Polsce, samorządów lokalnych oraz potencjalnych beneficjentów uzyskiwanej energii elektrycznej - mówi wójt Jerzy Kołakowski -€“ inicjator konferencji. W trakcie spotkania komitetu ustalono już ramowy program konferencji, oraz tematykę która związana będzie z następującymi obszarami:

1. Technologie systemów fotowoltaicznych (instalacje, moduły, falowniki itp.).
2. Możliwości wykorzystania instalacji fotowoltaicznych (teoria, case study).
3. Konfiguracje, pomiary, badania własne.
4. Uwarunkowania prawne dla rozwoju systemów fotowoltaicznych.
5. Fotowoltaika w programach NFOŚ i GW, WFOŚ i GW ; inne źródła finansowania inwestycji fotowoltaicznych.
6. Ekologiczne i społeczne aspekty farmy fotowoltaicznej.

Dodatkowo dla uczestników konferencji zorganizowane zostaną panele dyskusyjne, które będą miały na celu wymianę doświadczeń w zakresie OZE oraz wyjazd studyjny na farmę fotowoltaiczną w Ustroniu Morskim.

 

konferencja,ustronie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.