Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Piknik wojskowy w Gościnie

Silna Biało - Czerwona - to hasło tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego. Obchody rozpoczęły się 12 sierpnia i przez cały długi weekend zorganizowanych zostanie blisko 70 pikników wojskowych. Jeden z nich odbył się w niedzielę w Gościnie.

Co można było tam zobaczyć? Pokazy statyczny czołgów (Abrams, Leopard lub K2), KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad oraz Rak w które jest wyposażona nasza armia. Bezpośredni kontakt z profesjonalną załogą, była też możliwość zapoznania się z budową wozów bojowych oraz  poznać specyfikę służby w wybranych specjalnościach wojskowych.

Odbywały się również pokazy dynamiczne wyszkolonych żołnierzy, medycyny pola walki oraz udzielania pierwszej pomocy. Można było  także spróbować grochówki wojskowej z chlebem wypiekanym na miejscu w piekarni polowej. Muzycznie imprezę uświetniał zespół Mayol z klubu garnizonowego oraz orkiestra wojskowa.

W pikniku uczestniczyli ze swoim stoiskiem promocyjnym uczniowie z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama