Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jaki był rok 2023 dla kołobrzeskich spółek?

Jak co roku, z końcem marca znane są wyniki kołobrzeskich spółek komunalnych. Na ich wysokość ma wpływ rodzaj prowadzonej działalności, podjęte działania, polityka wspólników, a także inne okoliczności. W Kołobrzegu, przynajmniej w ostatnich latach coraz częściej mówi się o tzw. wyniku "0 plus", co ma powodować mniejsze obciążenie odbiorców, w zasadniczej części mieszkańców, kosztami usług miejskich przedsiębiorstw. Nie jest to takie oczywiste, biorąc pod uwagę konieczność realizowanych inwestycji czy pozyskiwanie kapitału na rozwój. Ostatecznie, jest to kwestia marginalna dla przedmiotowego tematu.

Komunikacja Miejska za 2023 rok osiągnęła wynik - 10,971 mln zł. Strata wynika z prowadzenia usług przewozowych jako zadania własnego gminy miasto Kołobrzeg, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym. Spółka zanotowała ponad 800 tys. zł zysku z prowadzenia stref płatnego parkowania, stacji paliw i sprzedaży części. Komunikacja Miejska posiada 26 autobusów. W 2023 roku sprzedała niemal 2,5 mln biletów, z czego nieco ponad 800 tys. biletów pełnopłatnych.

Miejska Energetyka Cieplna za 2023 roku (okres rozliczeniowy statutowo przesunięty) osiągnęła wynik netto -572,7 tys. zł. Ze względu na sytuację na rynku paliw, spółka poniosła większe koszty do poprzedniego okresu rozliczeniowego na poziomie 186,7%. Na wynik spółki wpływ miał przede wszystkim wzrost uprawnień do CO2 i wzrost kosztów osobowych.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja za 2023 rok osiągnęły wynik netto na poziomie - 6,5 mln zł. Głównym powodem straty w spółce jest brak zatwierdzenia taryf za wodę i ścieki przez "Wody Polskie". Obowiązująca taryfa pochodzi z 2017 roku...

Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska za 2023 rok osiągnął wynik netto na poziomie 2,68 mln. Największy zysk spółka odnotowuje na przetwarzaniu odpadów, niemal 7,5 mln zł, a stratę przynosi jej działalność Zakładu Zieleni. Biorąc pod uwagę koszty, w tym rosnące koszty osobowe, spółka osiągnęła największy zysk spośród wszystkich spółek komunalnych w Kołobrzegu.

Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego za 2023 rok osiągnęło wynik netto na poziomie 339,6 tys. zł. Spółka zajmuje się zarządzaniem zasobami mieszkaniowymi. Obecnie, zarządza 88 wspólnotami mieszkaniowymi, co daje powierzchnię ponad 73 tys. m2.

Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu za 2023 rok osiągnął wynik netto na poziomie 170,6 tys. zł. Spółka zarabia na zarządzaniu majątkiem portowym

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama