Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W gminie Gościno oblewano wiechę. Na stole pojawił się bimber. Na 7 osób poszło 5 litrów. W drodze do domu, ludzie zaczęli tracić przytomność.


Tradycja oblewania wiechy jest w Polsce bardzo modna. W tym przypadku, inwestor był bardzo zadowolony ze swoich budowlańców, więc na stole pojawiło się wiele przysmaków, wszystko własnej roboty. Alkohol też. Czy to on był przyczyną zatrucia, to wyjaśni sekcja zwłok. Jak twierdzi producent bimbru, on też go pił i nic mu nie jest. Ale po kolei.

Impreza na placu budowy była bardzo udana. Robotnicy byli zadowoleni, na drogę dostali jeszcze trochę samogonu, bo chcieli poczęstować kolegów ze wsi, na terenie powiatu gryfickiego. Gdy panowie wracali już z "uroczystości", pojawiły się pierwsze objawy zatrucia. Część osób w samochodzie straciła przytomność, a kierowca gazem skierował auto na pogotowie w Trzebiatowie. Ratownicy przystąpili do reanimacji dwóch mężczyzn, ale nie udało się przywrócić im czynności życiowych. Stwierdzono zgon 55 i 60-latka. Trzech pozostałych mężczyzn trafiło do szpitala. Ich stan jest stabilny.

Sprawę wyjaśnia policja. Jak mówi Adam Kuc, prokurator rejonowy, obecnie śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok i krwi pobranej od wszystkich uczestników imprezy. Jeśli okaże się, że alkohol nie nadawał się do spożycia, jego producent może dostać zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Prokurator wskazuje jeszcze jedną kwestię, mianowicie pędzenie alkoholu. Okazuje się, że nielegalna produkcja alkoholu jest zagrożona karą do roku pozbawienia wolności. Aparatura, w której wyprodukowano samogon, została zabezpieczona w związku z prowadzonym śledztwem.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama