menu

Złoty medal dla kołobrzeżanki

Julia Antolak, reprezentująca barwy Solnego Grzybowo uczennica SP4, zdobyła złoty medal w szachach szybkich (30 minut na partię) w grupie dziewcząt do lat 10.


Następnego dnia Julia potwierdziła wysoką formę zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych (5 minut na partię). W pokonanym polu Julia pozostawiała 48 zawodniczek. W zawodach wystąpiło 11 zawodników Gminnego Kluby Szachowego, którzy osiągnęli dobre wyniki potwierdzając, że zarówno oni jaki i klub z Grzybowa należą do liczących się w Polsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich odbywały się w w Warszawie. W zawodach łącznie brało udział 747 najlepszych młodych szachistów z całej Polski. Zawody przyniosły wiele emocji. Nie zabrakło prawdziwej walki, zmagań na szachownicy do ostatniego pionka, radości z wygranych partii oraz łez po niechcianych porażkach. Dla wielu młodych adeptów królewskiej gry Mistrzostwa były pierwszą okazją do zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami, szczególnie w najmłodszych grupach wiekowych.

Z zawodników Solnego oprócz Julii dobre rezultaty osiągnęli także: Dawid Włodarczyk – 8 miejsce w szachach błyskawicznych (na 102 startujących), Jakub Gabryjałowicz  - 14 miejsce (79 startujących), Maciej Wącior – 23 miejsce (na 106 startujących), Miron Dembski – 18 miejsce (79 startujących), czy Marek Duszkiewicz 17 miejsce (na 51 startujących).

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.