Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Uczniowie propagowali ekologięSzkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego, pod patronatem Fundacji Ekologicznej “ARKA”, pt. "Kawałek błękitnego nieba".


W placówce zorganizowano akcję happeningową przeciwko spalaniu śmieci, w ramach projektu Dzień Czystego Powietrza. Uczniowie przeszli ulicami wokół szkoły, skandując hasła przez siebie przygotowane, niosąc plansze i transparenty. Nie zabrakło także przebrań w kombinezony i maski przeciwpyłowe. Dzieci w czasie przemarszu rozdawały przechodniom ulotki informacyjne na temat szkodliwości spalania śmieci w piecach domowych a mieszkańcom domków jednorodzinnych wrzucano ulotki do skrzynek.

Akcja uczniów spotkała się z życzliwym zainteresowaniem mieszkańców dzielnicy zachodniej. Zaproszono również do szkoły "ekspertów czystego powietrza", pracowników zakładu kominiarskiego, którzy w ramach akcji przedstawili dzieciom negatywne skutki palenia odpadów w piecach domowych. Przekazali wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zwracając szczególną uwagę na czyste powietrze. W szkole przygotowano wystawę edukacyjną z okazji Dnia Czystego Powietrza, dzieci wykonały prace plastyczne pod hasłem "Czyste powietrze – Zdrowy człowiek". Przeprowadzono pogadanki i zajęcia z "Niskiej emisji – w środowisku lokalnym"; "Jak chronić powietrze przed zanieczyszczeniami?", gdzie zapoznano uczniów z problematyką zanieczyszczenia powietrza i zachęcano do podejmowania działań na rzecz jego ochrony. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności i uzmysłowiła nam wszystkim, jak ważne jest czyste powietrze.

Koordynatorami akcji ekologicznej z ramienia szkoły były Bożena Ponikiewska i Alicja Duwe.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama