Clear Sky

17°C

Kołobrzeg

31 maja 2023    |    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
31 maja 2023    
    Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

sport kołobrzeg

Finał Mistrzostw Województwa w trójboju lekkoatletycznym rozgrywany był na kameralnym stadionie w Złocieńcu. Świetnie spisała się drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu, która wywalczyła III miejsce w województwie zachodniopomorskim. Lider tego zespołu, Natan Waligóra, zdobył łącznie pięć medali. Indywidualnie wywalczył dwa złote, dwa srebrne i z zespołem - brązowy medal.

Pierwsze miejsce zajął w ogólnej punktacji z sumy punktów trzech konkurencji, które składają się na trójbój: biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Uzyskał znakomity wynik 167 pkt. Drugi ze złotych medali zdobył w skoku w dal. Tutaj zanotował kolejny znakomity wynik 4.50 m. W rzucie piłeczką palantową i biegu na 60 m zajął drugie miejsca. Drugim zawodnikiem, który zdobył indywidualny medal był Karol Czyżewski. On z kolei wywalczył brąz w biegu na 60 m. Pozostali członkowie drużyny to Sergiusz Strzelczyk, Julian Matwiejczuk i Szymon Wajszczyk. Wszyscy dzielnie walczyli i poprawili swoje najlepsze rezultaty, co dało drużynie brązowy medal.  Nauczycielem, który poprowadził chłopców do tego osiągnięcia był Przemysław Wróbel. W Finale Wojewódzkim naszą szkołę reprezentowała również drużyna dziewczynek w składzie: Amelia Bolko, Amelia Kamińska, Maja Wilawer, Maja Papież i Wiktoria Jankowska. Dziewczynki uplasowały się w środku klasyfikacji, zajmując 10 miejsce i zdobyły 6 punktów dla szkoły  w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa szkół podstawowych. Zespół prowadził nauczyciel Bartosz Gajkowski. 

sport kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama