Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zwolniona dyscyplinarnie z funkcji naczelnika Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego - Elżbieta Lis, została we wtorek przywrócona do pracy.


Elżbietę Lis do pracy przywrócił już Sąd Rejonowy w Kołobrzegu (przeczytaj). Z tym wyrokiem nie zgodziło się Starostwo Powiatowe, które złożyło apelację. Sprawę rozpatrywał dziś Sąd Okręgowy w Koszalinie. Nie musiał jednak wydawać wyroku, bowiem strony oznajmiły, że są gotowe do zawarcia ugody, w wyniku której zaspokojone zostałyby roszczenia obu stron. Jak oświadczył pełnomocnik Elżbiety Lis, mecenas Waldemar Foryś, nastąpiła zmiana na stanowisku starosty kołobrzeskiego, a starosta Tomasz Tamborski, co potwierdziła pełnomocnik starostwa, zamierza zakończyć spór polubownie.

W wyniku zawartego porozumienia, Starostwo Powiatowe cofnęło zwolnienie dyscyplinarne Elżbiety Lis z 7 lutego 2008 roku. Od tego czasu pokrzywdzona pozostawała bez pracy. W ciągu 7 dni, była naczelniczka podejmie pracę na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału Budownictwa. Starostwo Powiatowe zapłaci również powódce pełne wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy. Zawarto przy tym zastrzeżenie, że stanowisko Elżbiety Lis nie będzie reorganizowane ani likwidowane.

Przewodnicząca składu sędziowskiego pochwaliła strony, w tym nowego starostę, że w ten sposób zakończyły spór, bo jest to najlepsze rozwiązanie dla stron. Podobnego zdania była Elżbieta Lis, która niemal po 3 latach może powrócić do pracy, a pracodawca cofnął krzywdzące dla niej zwolnienie dyscyplinarne. Jak dodała, w takiej atmosferze aż ma się ochotę wracać do pracy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama