Few Clouds

18°C

Kołobrzeg

22 września 2023    |    Imieniny: Tomasz, Maurycy
22 września 2023    
    Imieniny: Tomasz, Maurycy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Chłodny wrzesień spowodował szybsze niż zwykle ogrzewanie budynków. Czytelnicy jednak skarżą się, że są miejsca, gdzie nadal jest zimno.


Otrzymaliśmy już kilka telefonów od mieszkańców budynków, w których administratorem jest Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, że pomimo utrzymywania się niskich temperatur w nocy, u nich grzejniki jak był tak i są zimne. - W mieszkaniu jest wilgoć, nie schnie pranie, a za oknem hula wiatr - skarży się nasza Czytelniczka z ulicy Grochowskiej. - Ciągle obiecują, że włączą ogrzewanie i jak dzisiaj ogrzewa się już całe miasto, tak u nas dalej jest zimno - mówi z kolei mieszkanka budynku przy ul. Wylotowej.

Co na to prezes KTBS - Robert Cieciora? - O tym, czy włączyć ogrzewanie, czy nie, decyduje wspólnota, a nie administrator. To jest temat stary jak świat. Nie mamy szans rozwiązać międzyludzkich problemów, gdy komuś jest zimno, a komuś jeszcze nie i woli zaoszczędzić.

W Miejskiej Energetyce cieplnej zacierają ręce i liczą, że chłodniejsze noce spowodują większe zapotrzebowanie na ciepło, a chłodna jesień i zima pozwoli spółce zarobić. - Na razie z tym zimnem różnie bywa - tłumaczy Leon Giejsztowt dyrektor ds. eksploatacji w MEC. - Na przykład w środę temperatura wyniesie nawet 20 stopni. My się cieszymy z zapotrzebowania na energię cieplną, ale na razie dopiero zaczynamy sezon grzewczy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama