Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zapowiadają się spokojnie święta w Polskiej Żegludze Bałtyckiej. Jak udało nam się ustalić, związkowcy dziś porozumieli się ze swoim pracodawcą.


Sprawy w PŻB zmierzały w złym kierunku. Pisaliśmy o tym kilka tygodni temu (przeczytaj). Jak poinformował nas Kazimierz Sikora, nowy szef "Solidarności" w PŻB, spółka porozumiała się z cypryjską spółką Bluefaith, zajmującą się mustrowaniem marynarzy. W wyniku powyższego, marynarze od stycznia 2011 do końca 2013 roku mają zagwarantowanie miejsca pracy. - To jest dla nas optymalne rozwiązanie - mówi Sikora. - Ludzie mają pracę i gwarancję zatrudnienia. Po świętach będzie do czego wracać. Ustaliliśmy, że jeśli do tego czasu nasza spółka się utrzyma, będziemy dalej negocjować i dobierać rozwiązania odpowiadające sytuacji.

Jak dodaje Sikora, związki wycofują się ze sporu zbiorowego, a pracownicy wycofują pozwy z sądów. Oznacza to, że jest szansa, aby w PŻB spokój zapanował na dłuższy czas.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama