Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

77-letni Leszek Kozak został uznany winnym bezprawnego używania publiczne tytułu generała dywizji. O jego ukaranie wnosiła kołobrzeska Policja.


Sędzia Marek Grzymkowski nie miał wątpliwości, że Leszek Kozak nie ma żadnych uprawnień do posługiwania się stopniem generała. Nie przedłożył żadnych dokumentów uznawanych w Polsce, z których by wynikało, że jest generałem. Sąd tym samym orzekł, że Kozak tytuł generała sobie przywłaszczył, jednak w pozostałym zakresie postępowanie umorzył i odstąpił od ukarania Kozaka.

Leszek Kozak to komendant założonej w Wielkiej Brytanii Polskiej Organizacji Wojskowo-Niepodległościowej „Pogoń” oraz szef Regionalnej Rady Związku Żołnierzy Armii Krajowej z siedzibą w Kołobrzegu. Z przyczyn oczywistych to organizacja konkurencyjna dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. To jego członkowie skarżą się, że Kozak bezprawnie używa tytułu generała dywizji, który ich zdaniem mu nie przysługuje. Z postępowania Policji również wynika, że Kozak nie ma prawa używać takiego tytułu. Dziś potwierdził to Sąd Rejonowy w Kołobrzegu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama