Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Marek Hok zajął 2 miejsce na liście do parlamentu. 12 przypadnie Łukaszowi Czechowskiemu. To dwóch kołobrzeżan, którzy z list PO startują do Sejmu.


Kilka godzin za zamkniętymi drzwiami trwały dyskusje o kształcie koszalińskiej i szczecińskiej liście wyborczej do Sejmu i kandydatach w jednomandatowych okręgach do Senatu. Zarząd Regionu Zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej zaakceptował z powiatu kołobrzeskiego kandydaturę Marka Hoka. Zajął on miejsce 2 w okręgu koszalińskim, zaraz po Stanisławie Gawłowskim, a więc przejął tradycję Sebastiana Karpiniuka. Z naszego okręgu do Senatu z list PO kandyduje Anna Sztark.

Na liście znajdzie się również miejsce dla jeszcze jednego kołobrzeżanina. Posłem chce zostać Łukasz Czechowski, popierany przez Młodych Demokratów. Na mocy porozumienia, stowarzyszeniu w okręgach wyborczych na listach PO przysługuje miejsce 12 i takie zajmie Czechowski. Znając ambicje oby panów na posiedzeniu zarządu uczulano ich, aby kampania w Kołobrzegu była kampanią z klasą, bez jątrzeń, pomimo, że panowie są konkurentami.

Najwięcej zainteresowania wzbudziła wizyta Bartosza Arłukowicza, od kilku dni ministra w kancelarii Donalda Tuska. Zarząd rekomendował właśnie byłego posła SLD na kandydata do Sejmu ze szczecińskiej listy PO i przyznał mu miejsce pierwsze. Na Arłukowicza spadł grad pytań i trzeba powiedzieć, że minister na wiele kwestii dotyczących zmiany swoich poglądów nie odpowiedział, czym zachwiał swoją wiarygodność. Dziennikarze czasami 2 razy prosili o konkretną odpowiedź na konkretne pytanie, ale się jej nie doczekali. Na przykład w kwestii tego, że minister Julia Pitera musi odejść z rządu, stanowisko Arłukowicza było do niedawna jasne. Dziś nie chciał odpowiedzieć, czy je podtrzymuje.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama