Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Trzy duże inwestycje: "Adabar", baszta i sala gimnastyczna

W czwartek odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty i Kultury, na którym omawiano kołobrzeskie inwestycje w kulturze. Baszta Lontowa, o której pisaliśmy kilka dni temu czeka na projekty dokumentacji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Miasto zamierza wystąpić z wnioskiem do marszałka w sprawie funduszy na jej remont. Aktualnie trwają pracę nad zabezpieczeniem dachówek, które zaczęły spadać podczas ostatniej wichury. Szacunkowy koszt remontu baszty wynosi około 1 miliona złotych, a ile wzrośnie o koszty inflacji ? Jeszcze nie wiadomo.

Do końca roku wymieniona zostanie również stolarka okienna i renowacja drzwi w kołobrzeskim ratuszu. Do wymiany jest prawie 100 okien. Wszystkie będą również drewniane jak do tej pory.

Inwestycja w Adabarze toczy się swoim harmonogramem, odkryta studnia nie przedłuży prac budowlanych. Magistrat ma plan wyeksponowania studni, podświetlana podłoga i przeszklona zachowa ten element na kolejne lata. Adabar jak już wspominaliśmy w zeszłym roku ma stać się  Młodzieżowym Centrum Kultury.

Kolejną inwestycją, która dobiega końca to budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kołobrzegu.  Obecnie trwają tam prace wykończeniowe. Ale i tutaj pojawiają się problemy z kosztami, w związku z galopującymi cenami materiałów.

Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama