Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

1 kwietnia 2023    |    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
1 kwietnia 2023    
    Imieniny: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Miasto nie ma jak dystrybuować węgla, którego i tak nie ma na rynku

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, prezydent Anna Mieczkowska zwróciła uwagę dziennikarzy na procedowany w parlamencie projekt ustawy dotyczący obrotu węglem. Dzięki inicjatywie rządu, w sprzedaży i transporcie węgla dla mieszkańców mają uczestniczyć samorządy. - Jeśli mamy się zająć czymś, do czego po pierwsze nie jesteśmy przygotowani, po drugie chcielibyśmy wiedzieć jaki węgiel trafi i czy w ogóle ten węgiel trafi, bo z naszych informacji wynika, że chociażby na składzie węgla, który jest w Kołobrzegu, nie ma dzisiaj węgla dobrej jakości - mówiła prezydent Mieczkowska. Jak zaznaczała, w Kołobrzegu 80 procent stanowią odbiorcy ciepła systemowego, ale jeśli choć jedno gospodarstwo miałoby problemy z dostępem do ciepła, to trzeba o to zawalczyć. - Ciepło staje się pomalutku towarem bardzo luksusowym - mówiła prezydent. Aby węgiel gdzieś można było sprzedawać, trzeba mieć plac składowy. Takowego w strefie C uzdrowiska nie ma. Żadna z miejskich spółek nie ma odpowiedniego PKD, więc węgla sprzedawać nie może. Spółki nie mają również obrotu na sprzedaż węgla. Co więcej, jeśli samorząd będzie sprzedawał węgiel po ok. 2000 zł za tonę, jak chce rząd, to zbankrutuje branża, która sprzedaje węgiel po cenach rynkowych. - Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc rządzącym, którzy przez kilka miesięcy wmawiali Polkom i Polakom, że węgiel jest, że cena będzie niska, że węgiel płynie statkami, że cena węgla nie przekroczy 990 zł, że 70% potrzebne węgla jest już zakontraktowane. Dziś widzimy, że absolutnie rządzący mijali się z prawdą - deklarowała Mieczkowska.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama