Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

28 maja 2023    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2023    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Kołobrzeg świętował niepodległość [foto, wideo]

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą sprawowaną w Bazylie Mariackiej. Nabożeństwu przewodniczył  biskup koadiutor Zbigniew Zieliński. Następnie, zgromadzeni przeszli ulicami miasta pod pomnik I marszałka Rzeczpospolitej - Józefa Piłsudskiego. Tu odbył się uroczysty apel. Po ceremoniale wojskowym, w tym wręczeniu awansów na wyższe stopnie, głos zabrała prezydent Kołobrzeg Anna Mieczkowska, która przypominała zebranym, jak cenna jest niepodległość i jaką ma wartość dla tych, którzy muszą o nią walczyć na Ukrainie. Po apelu poległych była salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz wspólne śpiewanie piosenek o tematyce wojskowej i niepodległościowej.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama