Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przysięga żołnierzy przy Pomniku Zaślubin

Kolejna grupa młodych patriotów, żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej oraz członków Legii Akademickiej, uroczyście złożyła przysięgę wojskową na sztandar swojej jednostki. To niezwykłe wydarzenie stanowi ważny punkt w życiu każdego z nich i zostanie na zawsze zapisane w ich sercach oraz pamięci. Przysięga wojskowa to symboliczny moment, który jest kulminacyjnym punktem trudnego i wymagającego szkolenia, jakie przeszli ci młodzi ludzie. To także chwila, w której zobowiązują się służyć Rzeczypospolitej Polskiej, nieść dumę narodową oraz bronić dobra wspólnego. Jest to deklaracja gotowości do stawienia czoła wszelkim wyzwaniom, które mogą pojawić się na ich drodze.

Tegoroczna przysięga odbyła się w wyjątkowym miejscu - na bulwarze im. Jana Szymańskiego, tuż przy pomniku Zaślubin z Morzem w Kołobrzegu. To miejsce ma ogromne znaczenie historyczne, symbolizując jedność Polski z jej morskim brzegiem. Wybór tego właśnie miejsca podkreślał wagę i głęboki sens składanych ślubowań.

Po uroczystości żołnierze mieli okazję spotkać się z rodzinami, co stanowiło dla nich dodatkowy powód do radości. Chwile spędzone razem z bliskimi to czas na wspólne celebracje, wspomnienia i wsparcie, które jest nieocenione dla każdego żołnierza. Uroczystościom towarzyszyła Wojskowa Orkiestra z Koszalina.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama