Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Trwa wycinka obumarłych drzew

Ruszyły prace związane z usunięciem uszkodzonych drzew przy popularnej promenadzie i ścieżce rowerowej, usytuowanej przy ul. Sikorskiego. Miasto otrzymało specjalne zezwolenie na usunięcie sześciu dębów szypułkowych, z których trzy uległy już obumarciu, a dwa pozostałe są w stanie zamierającym. Szósty dąb, który znajduje się pomiędzy chodnikiem a ścieżką rowerową,Szósty egzemplarz -
znacznych rozmiarów, usytuowany między ciągiem pieszym a ścieżką rowerową, jest pochylony w kierunku ścieżki rowerowej. Na rozwidleniu jego konarów, w górnej części korony, widoczne jest znaczne, głębokie pęknięcie.

W miejscu, gdzie obecnie rosną te drzewa, zostaną zasadzone nowe egzemplarze dębów szypułkowych - ogółem będzie to aż 8 nowych drzew, co znacznie przyczyni się do odbudowy drzewostanu na tej lokalizacji. Dodatkowo, jak informuje rzecznik prasowy prezydenta Michał Kujaczyński w zeszłym tygodniu usunięto buk pospolity, który znajdował się przy ul. Fredry, oraz trzy obumarłe wiązy przy ul. Sułkowskiego. Dla zachowania równowagi ekologicznej oraz estetyki miejskiej przestrzeni, miasto planuje również posadzenie nowych drzew zamiast tych usuniętych.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama