Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na Krzywoustego po nowemu, ale czy ktoś tam pomyślał? [wideo]

Od poniedziałku, na ulicy Krzywoustego obowiązuje nowa organizacja ruchu. Jeździmy po nowemu, jest nowy wlot od strony Ronda Patana, jest nowy wjazd do galerii handlowej od strony ronda Kołobrzeg Wschód. Droga się korkuje, to zrozumiałe. Ale pojawia się inna kwestia, dotycząca ruchu pieszych i rowerzystów. To ten sam problem, który ostatnio rozgrzał do czerwoności kołobrzeski internet w związku z brakiem przeprawy przez Stramniczkę podczas planowanego remontu mostu na tej rzeczce. Mieliśmy okazję sprawdzić, jak wygląda ruch po ścieżce rowerowej obecnie. Obowiązuje tam droga dla rowerów i jest tam ciąg pieszy. Tyle znaki drogowe. W żadnym miejscu nie ma jednak znaku ostrzegającego przez pracami remontowymi czy końcem ciągu. Tymczasem, zarówno od strony Janisk, jak i od strony Ronda Patana, ścieżka jest rozebrana i nie wykończona. Pytamy: czy to nowe standardy budowlane?

Ścieżka od strony Janisk to jedno. To, co zrobiono na wysokości Rona Patana, to drugie. Gdy idziemy od Janisk w kierunku centrum miasta, piesi nie mają żadnej informacji o tym, jak przebiega droga. Widać, ustawienie znaków było za trudne. Na jednym z pasów są stare znaki przejścia dla pieszych. Nowe przejście, jest oznaczone znakami pionowymi, ale dla pieszych jest słabo widoczne, bo na jezdni to zaledwie dwie żółte linie, oznaczające przejście tymczasowe. Zresztą, nie wiadomo, gdzie to prowadzi. Dlatego ludzie idą w błocie dalej prosto. Tyle, że ta ścieżka nie prowadzi do centrum, tylko na osiedle. I to, że "prowadzi", to za dużo powiedziane. W efekcie, ludzie klną, bo muszą się wracać, albo idą przez jezdnię, szukając przejścia. Tymczasem trzeba przejść przez żółte linie, i iść czymś na rodzaj betonowego chodnika. Chodzą tam piesie, jeżdżą rowery, nie wiadomo kto, jak, co i którędy.

Trudno orzec, czy jest jak jest, bo skończył się już wybory, komuś zabrakło wyobraźni, czy też dlatego, że nie ma sensu się wysilać, bo przecież tłumy na Janiskach i w Budzistowie nie mieszkają, o działkowcach nie wspomnimy, bo może w Szczecinie nie wiedzą, że tacy tam są. Pytamy jednak, czy tak też buduje się w Szczecinie, czy tak tylko na prowincji, w Kołobrzegu?

Od redakcji:
Mieliśmy uwagi co do inwestycji i kierowaliśmy je do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Okazuje się, że przebudowę na tym odcinku realizuje GDDKiA. Do tematu powrócimy w środę.


reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama