Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Weszły zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Od 1 stycznia 2024 roku kierowcy w Polsce są świadkami znaczących zmian w procesie uzyskiwania prawa jazdy. Cały system został skomputeryzowany, umożliwiając kandydatom składanie i weryfikację dokumentów internetowo. To rewolucyjne podejście obejmie również proces wymiany prawa jazdy, co ma przyczynić się do usprawnienia formalności związanych z uprawnieniami kierowcy.

Jednak nie tylko elektronizacja formalności wprowadzi zmiany. Istotne modyfikacje czekają również na egzaminy praktyczne. Jedną z kluczowych nowości będzie możliwość przerwania egzaminu w trakcie jazdy. Wcześniej egzaminator musiał informować kandydata o niezdaniu i zamieniać się miejscami z nim, by wrócić do ośrodka egzaminacyjnego. Nowe przepisy umożliwią kontynuację trasy z kursantem za kierownicą, a decyzję o wyniku egzaminu egzaminator ogłosi dopiero po zakończeniu jazdy. Ta zmiana spotyka się z kontrowersjami, zwłaszcza wśród kursantów, którzy uważają, że nowe zasady działają na ich niekorzyść. Brak możliwości otrzymania informacji zwrotnej w trakcie egzaminu utrudni korektę błędów i doprowadzi do sytuacji, w której kierowca może popełnić ten sam błąd wielokrotnie, nie zdając sobie z tego sprawy. Wcześniej, gdy egzaminator informował o błędach, kursant mógł je naprawić i podjąć kolejną próbę, eliminując popełnione wcześniej niedociągnięcia.

Co więcej, kursanci, którzy dotarli do ośrodka egzaminacyjnego po przejechaniu całej trasy, mogą być zaskoczeni, gdy po zatrzymaniu pojazdu dowiedzą się o negatywnym wyniku egzaminu. To nieoczekiwane oznaczenie swojej nieudanej próby może być dla nich niemiłą niespodzianką. Czy skomputeryzowany system i zmieniony sposób przeprowadzania egzaminów przyniosą oczekiwane rezultaty, czy też wymagać będą dalszych dostosowań, pozostaje kwestią, którą czas pokaże.

W Koszalinie i Szczecinie według dostępnych danych zdawalność wynosi poniżej 30 %.

foto ZORD Koszalin

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama