Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Stanisław Wziątek o  kwestiach strategicznych i relacjach z samorządami

W poniedziałek do Kołobrzegu zawitał Stanisław Wziątek, Podsekretarz Stanu w resorcie obrony. Jego wizyta miała charakter otwarty, rozpoczynając się od spotkania z przedstawicielami służb mundurowych oraz osób związanych z Ministerstwem Obrony Narodowej (MON). W trakcie tego spotkania poruszono aktualne kwestie miasta, których szczegóły ujawniono podczas konferencji prasowej bezpośrednio po zakończeniu dyskusji.

Główne tematy obrad dotyczyły przebudowy portu morskiego, przejęcia terenów wojskowych na ulicy Mazowieckiej oraz zagadnień związanych z środowiskiem wojskowym funkcjonującym na terenie Kołobrzegu. Na konferencji prasowej Stanisław Wziątek podkreślił, że celem jego wizyty jest nawiązanie i utrzymanie dobrych relacji z samorządami, organizacjami pro-obronnymi oraz stowarzyszeniami byłych żołnierzy Wojska Polskiego.

Podsekretarz Stanu wyraził szacunek dla munduru i osób, które poświęciły życie na służbie w obronie kraju. Wśród priorytetów wymienił ceremonie wojskowe, asysty honorowe oraz wsparcie dla weteranów, zarówno w kwestiach socjalnych, jak i emerytalnych. Wziątek podkreślił także konieczność współpracy między MON, Zarządem Portu, Miastem i Urzędem Morskim w kontekście przebudowy portu. Przez takie partnerstwo możliwe będzie wzmocnienie portu zarówno pod kątem morskiej energetyki wiatrowej, jak i aktywności gospodarczej. Podsekretarz zaznaczył, że chce wspierać inicjatywę muzeum w corocznej inscenizacji "Zaślubiny z Morzem", planując uzyskać wsparcie muzeum w Gdyni oraz dofinansowanie z ministerstwa, aby podnieść rangę tego wydarzenia.

Na zakończenie swojej wizyty, Stanisław Wziątek wyraził zamiar odwiedzenia wszystkich jednostek garnizonu wojskowego w regionie zachodniopomorskim.

Więcej informacji w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama