Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jak wyglądało ostatnie 5 lat kadencji Anny Mieczkowskiej? [wideo]

Prezydent Anna Mieczkowska, wraz z radnymi, zorganizowała konferencję prasową mającą na celu podsumowanie ostatnich pięciu lat swojej kadencji. W trakcie spotkania z dziennikarzami, prezydent szczegółowo omówiła wyzwania, sukcesy i projekty zrealizowane w trakcie trudnego okresu, który przypadł na jej rządy.

Prezydent rozpoczęła od podkreślenia, że ostatnie lata nie należały do łatwych, z uwagi na 2-letnią pandemię, trwającą wojnę na Ukrainie oraz załamanie gospodarcze. Te trudności wpłynęły na realizację programu wyborczego, który obejmował 62 postulaty. Pomimo tych przeciwności, udało się zrealizować imponującą liczbę - 51 postulatów.

Wśród najważniejszych osiągnięć administracji prezydent Mieczkowska wskazała na znaczącą popularność Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca, której wydano już 24 tysiące egzemplarzy. Ponadto, ważnym punktem Podkreślano również zaangażowanie w programy zdrowotne dla wszystkich grup wiekowych, obejmujące zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dużym osiągnięciem było narodzenie się 11 dzieci dzięki miejskiemu programowi in vitro.

Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym udało się zrealizować 29 inwestycji drogowych, zbudować 6 parkingów miejskich oraz 19 miejsc rekreacji. Trwają także prace nad rozbudową żłobka Krasnal, który ma sprostać rosnącym potrzebom rodziców. Ważnymi punktami były też inne inwestycje: 3 etap promenady, osiedle na Witkowicach, remont Targowiska, Biblioteka na Ogrodach czy budowa parkingu wielopoziomowego na Kamiennej.

Miasto wzbogaciło się też o architekta miejskiego i miejskiego ogrodnika.

Na zakończenie prezydent Mieczkowska podsumowała spotkanie  słowami: "Jesteśmy po to, aby realizować i zaspokajać potrzeby mieszkańców".

Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama