Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wizja Mieczkowskiej: Kołobrzeg małym centrum świata [wideo]

W sali RCK odbyła się konwencja wyborcza KWW Anny Mieczkowskiej "Tak dla Kołobrzegu". Zgromadziło się tam niemal 300 osób, które popierają urzędującą prezydent i jej ekipę w reelekcji na kolejne 5 lat rządów w Kołobrzegu. Dziś, szczególnie podkreślano kwestie Polski samorządnej, która przez ostatnie 8 lat była w zagrożona w cieniu politycznego zamachu na małe ojczyzny, centralizacji władzy i zabierania środków samorządom do politycznego podziału z góry. Przypomniał o tym Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego: - Dzisiaj idziemy na jeden z najtrudniejszych bojów, które wciąż przed nami, bo Prawo i Sprawiedliwość to wciąż bardzo silna formacja, wciąż bardzo niebezpieczna formacja i tylko pełne zwycięstwo w wyborach samorządowych, sił prodemokratycznych, sił prosamorządowych, może ten stan zmienić. 

Anna Mieczkowska, podsumowując 5 lat swoich rządów, zwracała uwagę na zmiany, jakie przez ten czas zaszły w Kołobrzegu, który stał się miastem bezpiecznym, z przyjaznym samorządem, który obok wielu inwestycji, w tym budowy dróg, ulic, placów zabaw czy mieszkań, dbał także o dzieci i seniorów, ich rozwój, badania, a także rozrodczość, czego dowodem jest współfinansowanie programu "in vitro". Jednocześnie, ze sceny zapowiedziała kontynuację dużych zmian proinwestycyjnych i prospołecznych w Kołobrzegu. - Chcę wam coś zaproponować: chodźmy razem dalej! - tak do swojego programu wyborczego zachęcała zgromadzonych obecna prezydent. Plan na lata 2024-2029 to szeroko zakrojony plan działań związanych z budową i przebudową sieci dróg, chodników oraz ścieżek rowerowych na wszystkich dzielnicach. To dalsze finansowanie badań profilaktycznych dla kołobrzeżan, ale także szersze wyjście ku seniorom i osobom niepełnosprawnym. Mieczkowska chce postawić na duże akcenty dla młodego pokolenia w tym inwestycje w szkoły i programy edukacyjne, ale również wprowadzić elementy przyjaznego smart miasta, inteligentnie odpowiadającego na potrzeby kołobrzeżan. Przy tym wszystkim, mają być realizowane inwestycje w zieleń i architekturę miejską z nowym parkiem na Osiedlu Europejskim i Bajkowym na czele. Przewidziano także rozwój przedsiębiorczości i biznesu, m.in. w oparciu o Korzyścienko i planowaną tam strefę aktywności gospodarczej.

Przede wszystkim, Anna Mieczkowska liczy na to, że Kołobrzeg, który jest w finale starań o tytuł "Europejskiej Stolicy Kultury", zdobędzie go i będzie mógł promować Polskę w Europie w 2029 roku. - Dziś, naszym celem nie tylko jest być najlepszym miejscem do życia. Dziś naszą wielką ambicją jest stać się małym centrum świata, miejscem, które będzie dzieliło się doświadczeniem z życia w demokratycznej wspólnocie z innymi miejscami, które podobne są do naszych, w całej Europie - mówiła kandydatka na prezydenta miasta, zapewniając w tym zakresie o działaniach nie tylko w infrastrukturę i realizację projektów, ale przede wszystkim w mieszkańców. Na koniec konwencji, zaprezentowano kandydatów do wyborów do Rady Miasta Kołobrzeg. Więcej konkretów programowych w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama