Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Frekwencja o wiele niższa, najgorzej w gminie Kołobrzeg

Znamy już wszystkie rezultaty wyborcze w powiecie kołobrzeskim. Niestety, wyborom w drugiej turze towarzyszyła niska frekwencja. Co prawda i co zasługuje na podkreślenie, w drugiej turze bardzo często na wybory idzie mniej osób, a to ze względu na fakt, że, jak mówią wyborcy, nie mają na kogo zagłosować, bo ich kandydat nie dostał się do drugiej tury. Bywają jednak przypadki, czego dowodzą wyborcy sprzed ponad 5 lat podczas drugiej tury w Kołobrzegu, że mobilizacja może być duża, jeśli tylko wyborcy będą widzieli sens w udaniu się do urn.

Najniższa frekwencja miała miejsce w gminie Kołobrzeg. Do urn poszło 35,56% wyborców, gdy 2 tygodnie temu było to 51,76%. Na Bartosza Górala głosowało 47,65% wyborców, na Jerzego Wolskiego 52,35%.

Najwyższa frekwencja odnotowana została w gminie Ustronie Morskie. Aż 49,6% wyborców udało się do urn (w pierwszej turze było to odpowiednio 58,53%. Grzegorz Czachorowski zdobył poparcie na poziomie 51,74%, a Kamil Lepa 48,26%.

W gminie Gościno faworyt nikogo nie rozczarował. Marcinowi Pawlakowi dwa tygodnie temu zabrakło kilkadziesiąt głosów do zwycięstwa. Teraz, głosowało na niego 76,34% wyborców, a jego konkurent, Robert Fijałkowski, otrzymał poparcie na poziomie 23,66%. Jeśli idzie o frekwencję, to wyniosła ona 43,41%, gdy w pierwszej turze było to 52,15%.

Całkiem duże zainteresowanie wyborami było w gminie Siemyśl. Tam, w pierwszej turzej frekwencja była na poziomie 51,68%, a w tę niedzielę wyniosła 44,56%. Starający się o reelekcję Marek Dołkowski otrzymał 60,33% głosów, a jego konkurent, Wojciech Pańka, odnotował poparcie na poziomie 39,67%.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama