Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rywalizowali w ogólnopolskim turnieju o ruchu drogowym [foto]

Koniec kwietnia to tradycyjny czas powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Imprezę, jak co roku, zorganizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, a dzięki hojności fundatorów uczestnicy mogli rywalizować o wspaniałe nagrody.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to inicjatywa Polskiego Związku Motorowego, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Powiatowe eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rymaniu. Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z testem wiedzy składającym się z 25 pytań, testem dotyczącym skrzyżowań składającym się z 10 pytań, udowodnić swoje umiejętności w pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonać rowerowy tor przeszkód oraz przejść przez miasteczko symulujące ruch uliczny.

W powiecie kołobrzeskim do udziału w konkursie zgłosiło się, aż 14 drużyn.

W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat, których szkolne reprezentacje zajęły następujące miejsca na podium:
Złoty Medal – Ustronie Morskie;
Srebrny Medal – Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu;
Brązowy Medal – Rymań.

oraz 8 drużyn w kategorii wiekowej powyżej 12 lat, których szkolne reprezentacje zdobyły kolejne miejsca na podium:
Złoty Medal – Ustronie Morskie;
Srebrny Medal – Rymań;
Brązowy Medal – Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu.

Dwie drużyny, które zajęły 1 miejsca, będą reprezentować nasz powiat w kolejnym etapie – eliminacjach wojewódzkich.

W trakcie turnieju odbyła się również rywalizacja indywidualna. Dzięki wsparciu wielu osób, organizacji i przedsiębiorców, nagrody nie pozostawiały nic do życzenia. Główną nagrodą, jaką był rower górski🚲, w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat zdobyło dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu i Ustroniu Morskim, natomiast w kategorii wiekowej powyżej 12 lat nagrodzono dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu oraz jednego ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu.

Uczestnicy, którzy nie zajęli miejsc na podium, otrzymali upominki w postaci toreb z odblaskami, zapięciami do rowerów oraz zestawami oświetleniowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe medale oraz jednorazowe bilety wolnego wstępu na basen Milenium w Kołobrzegu.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama