Light rain

4°C

Kołobrzeg

20 marca 2023    |    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
20 marca 2023    
    Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, biogazownia, korzyścienko, radzikowo, pozwolenieW sobotę, Krzysztof Plewko apelował o przyjrzenie się budowie biogazowni. Powiat czekać nie będzie i wyda decyzję zgodnie z terminem, czyli za kilka dni.


W "Antykwadransie", prezes stowarzyszenia "Ekologicznego Kołobrzegu" liczył na to, że po tym, gdy w piątek zgłosił się jako strona, Starostwo Powiatowe wstrzyma się z wydaniem pozwolenia na budowę biogazowni w Korzyścienku dla spółki AgroElektroGaz (zobacz audycję na portalu miastokolobrzeg.pl). Jak ustaliliśmy, tak się nie stanie, jak zaznaczają urzędnicy, ze względów proceduralnych.

- 19 grudnia wpłynął do nas kompletny wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Termin ten dobiega końca, natomiast w piątek wpłynął wniosek o uznanie za stronę w tej sprawie stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg". Decyzja ta zostanie wydana zgodnie z prawem po rozpatrzeniu tego wniosku. Gdy inwestor spełni wszystkie warunki, zostanie wydane takie pozwolenie - mówi Elżbieta Lis, naczelnik Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego. Lis dodaje, że ponieważ stowarzyszenie złożyło wniosek bardzo późno, musi zapoznać się ze statutem organizacji i dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja o uznaniu jej za stronę. To jednak nie zatrzyma wydania decyzji. Stowarzyszenie będzie stroną ewentualnie wznowionego postępowania. Jak dodaje rzecznik prasowy starosty, Marlena Wasilewicz-Wachowska, wójt Gminy Kołobrzeg potwierdził, że złożony wniosek jest zgodny z planem.

Całą sprawą zaniepokojony jest Krzysztof Plewko. - Dla tej inwestycji nie ma wydanych aktualnych warunków środowiskowych. W tej sprawie nasze stowarzyszenie zostało uznane za stronę i ta kwestia dalej jest dyskutowana. Zgodnie z naszym statutem, powinniśmy zostać uznani za stronę i w postępowaniu prowadzonym przez starostę. Nie wyobrażam sobie, aby bez wysłuchania naszych zastrzeżeń, powiat wydał pozwolenie na budowę - dodaje Plewko. Co ciekawe, negatywne stanowisko w sprawie inwestycji zajął Urząd Miasta Kołobrzeg, wskazując, że planowana inwestycja nie stanowi rozbudowy oczyszczalni ścieków, a decyzję o ewentualnej inwestycji dotyczącej budowy biogazowni podejmą Wodociągi i Zieleń Miejska.

Tymczasem Elżbieta Lis zaznacza, że rolą Starostwa Powiatowego nie jest interpretacja planu. - Plan dla tego terenu jest uchwalony, my natomiast musimy wydać decyzję zgodną z planem i obowiązującym prawem. Mamy na to czas do piątku - dodaje naczelnik Wydziału Budownictwa.

Fot. P. Dawid

informacje kołobrzeg, biogazownia, korzyścienko, radzikowo, pozwolenie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama