Broken Clouds

-2°C

Kołobrzeg

28 marca 2023    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
28 marca 2023    
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, parseta, sprzątanieJuż po raz ósmy firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub „Gaja”, i „Porozumienie dla Parsęty" zapraszają na „Wielkie Sprzątanie Parsęty”.


W tym roku uczestnicy tej akcji spotykają się w sobotę 18 maja 2013 o godzinie 11.00 na parkingu za mostem w Ząbrowie. W programie imprezy m.in.  konkursy  o tematyce ekologicznej, występy  dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej oraz zespołu ludowego „Podlotki” z Gościna grochówka , grill a dla spragnionych napoje. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Program Zaadoptuj rzekę od 2005 roku jest organizowany przez Klub  „Gaja”. Jest skierowany do szkół, samorządów i instytucji w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak  sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory adoptowano 300 rzek.

W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję „Zaadoptuj rzekę” za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie. Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty - pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych  w akcji ochrony rzek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:
www.klubgaja.pl
www.troton.com.pl

dodatkowe informacje:
Krzysztof Gierszewski
k.gierszewski@troton.com.pl
662-035-011

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama