Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

15 czerwca 2024    |    Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
15 czerwca 2024    
    Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

7 marca o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury odbędzie koncert charytatywny dla Krzysia. Pomóżmy 5-letniemu chłopczykowi!


Krzyś ma 5 lat i na pozór jest radosnym i pogodnym chłopczykiem. Teraz. Ale mając niespełna dwa lata Jego rodzice zauważyli, że dziecko zamiast się rozwijać, stopniowo traci swoje nabyte dotąd umiejętności i staje się zamknięte w sobie. Przeprowadzone wówczas badania, ostatecznie potwierdzone, kiedy Krzyś ukończył trzy latka - zdiagnozowały autyzm. Zaczęły się intensywne poszukiwania rodziców w kierunku wspomagania rozwoju dziecka, a Krzyś otrzymał tyle, ile przedszkole oraz Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem mogło mu zaoferować.

Ciężka i bardzo trudna praca zaczęła przynosić efekty: Krzyś zaczął wymawiać pierwsze głoski, wykazywać zainteresowanie światem, zauważać najbliższe osoby, z dnia na dzień stając się coraz bardziej samodzielnym.  Małymi kroczkami, ale codziennie uczy się czegoś nowego. Ostatnie kilka miesięcy to najbardziej aktywny okres w jego życiu i potrzeba większej ilość treningów, specjalistycznych zajęć i ćwiczeń. Według specjalistów, aby leczenie było efektywne Krzyś powinien mieć przynajmniej 20 godzin terapii behawioralnej tygodniowo. Ma zagwarantowanych tylko połowę, a wszelkie dodatkowe zajęcia wymagają dużych nakładów finansowych. Liczy się wtedy każda złotówka.  Marzenia Krzysia i Jego Rodziców postanowiło spełnić Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta. To z jego inicjatywy, jak i przedstawicielek Kiwanis International Klub Kołobrzeg (Iwony Vetter, Elżbiety Korczewskiej i Elżbiety Downarowicz), powstał pomysł zorganizowania koncertu z okazji Dnia Kobiet.

"Baby, ach te baby" - piosenki o kobietach, w wykonaniu mężczyzn…. nie tylko dla mężczyzn - odbędzie się 7 marca 2014r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK, wstęp: 10 złotych.  Udział w projekcie zapowiedziało kilkunastu stuprocentowych facetów, którzy najpierw Paniom obecnym w dniu koncertu na sali widowiskowej RCK będą chcieli udowodnić za pomocą wykonywanych piosenek, jakie to jesteśmy dla nich niedobre, by w ostateczności dojść do stwierdzenia, że każdy mężczyzna "względem baby jest tak jak dziecko całkiem słaby" i że bez nas żyć się nie da. W koncercie znajdą się utwory wielu znanych wykonawców, poczynając od Jerzego Połomskiego, Andrzeja Zauchy, Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Piasecznego, Mieczysława Szcześniaka, Krzysztofa Kassowskiego K.A.S.A., na młodym pokoleniu kończąc: Kubie Badachu, Piotrze Cugowskim z zespołem Bracia, Szymonie Wydrze, Ceziku, zespole For Tens, czy hicie minionego roku Poparzonych Kawą Trzy.  Kto zaprezentuje się zatem w tym znakomitym repertuarze? Trzech Krzysztofów, dwóch Robertów, dwóch Piotrów oraz Jacek, Daniel, Michał, Marcin, Grzegorz, Darek, Paweł, Maciej i Siergiej. Szczegóły? Proszę bardzo! Trzech Krzysztofów to dwóch zawodowych muzyków: Krzysztof Subocz i Krzysztof Grabowski oraz pałający wielką miłością do karaoke i występów wokalnych Krzysztof Pokorzyński. Dwóch Robertów to śpiewający kucharz Robert Downarowicz i wieloletni pracownik oświaty, dziś Prezes Fundacji "Kołobrzeg bez barier" Robert Tworogal. Grono dwóch Piotrów stanowią student Aka  mii Morskiej Piotr Polak i zawodowy muzyk zespołu New Stars, uwielbiający grać na perkusji Piotr Sak. Jacek Woźniak obecnie piastuje funkcję zastępcy Prezydenta. Daniel Miszke na co dzień śpiewa dzieciom, jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Tajemniczy Michał to Michał Pfeif, gitarzysta zespołu BIFF, a Marcin to Marcin Hryniewicki nauczyciel historii w gimnazjum. Grzegorz Jóźwicki to uwielbiający mocną rockową muzykę były żołnierz zawodowy. Darek to tak naprawdę poważny biznesmen Dariusz Lebioda. Paweł i Maciej - niezmienny trzon zespołu New Stars to grający na gitarze Paweł Stegienta i na instrumencie klawiszowym Maciej Pasternak. Całości dopełnia Siergiej - wspaniały skrzypek Siergiej Studziński.  Ale cóż to byłby za koncert bez kobiet. Opiekę merytoryczną nad wykonawcami sprawuje Jolanta Wójcik - Oszmaniec. Ona także wraz z Pauliną Derewońko i Karoliną Grzybowską wspomagać będzie solistów na scenie.  Opracowania scenariusza i reżyserii podjęła się Elżbieta Downarowicz. Grono współorganizatorów stano  ą także: Beata Lange Salon Kosmetyczny ATA, Krzysztofa Saładziak - Salon fryzjerski "Krzysia", Jolanta Hołup - Drukarnia Joldruk i Małgorzata Matuszewska - Kwiaciarnia "Małgośka". 

Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na konto Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Autyzmem 30 1540 1043 2017 8171 1020 0001 z dopiskiem dla Krzysia Czerwińskiego.

 

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama