Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

miedziński Kołobrzeg

Cudze chwalicie, swego nie znacie - tak w skrócie można opisać rozmowę z doktorem Mariuszem Miedzińskim, badaczem procesów rozwojowych polskiej strefy nadmorskiej. Naukowiec opowiada, że w Kołobrzegu widzimy 3 mln noclegów, ale mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w kraju, bardzo szybko się rozwijamy, stajemy się jedną z pomorskich potęg gospodarczych, która jest dominantą na Pomorzu Środkowym. Widzimy problem korków czy braku miejsc parkingowych, bo odczuwamy je bezpośrednio, ale jest to konsekwencją rozwoju. Czasami był to rozwój niekonsekwentny i niespójny. Kołobrzeg, choć jest miastem, które może być wzorem zachodniopomorskiej transformacji ostatniego 30-lecia, ma też swoje problemy, jak rosnąca liczba seniorów czy brak atrakcyjnych miejsc pracy dla ludzi młodych.

W audycji "Rozmowy z widokiem na", emitowanej w każdą środę na antenie Radia Kołobrzeg, poruszany jest też temat kołobrzeskiej kolei, ale także spraw związanych z połączeniem Kołobrzegu z gminą Kołobrzeg, powstania Kołobrzegu jako powiatu grodzkiego, a także super miasta. Więcej w materiale wideo.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama