Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieczkowska o tym, że rząd chce szacowania zużycia prądu, złe szacunki będą przestępstwem

Ostatnim gościem audycji "Studio Reduta" była Anna Mieczkowska. Prezydent miasta informowała o przygodach samorządowców z węglem i o tym, jak rząd próbował powiązać gminy w sprzedaż węgla, którego w Polsce nie ma. Miasto nie zamierza węglem handlować z jednego prostego powodu: nie ma do tego możliwości prawnych, a rząd nie zamierza dawać na to pieniędzy. Ponadto, pytamy prezydenta Kołobrzegu o sprawę związaną z energią elektryczną. 300% podwyżki w porównaniu z rokiem 2021 - tyle mają płacić samorządy za prąd po zamrożeniu cen energii elektrycznej. Tyle, że ten wzrost dalej jest szokujący i spowoduje wydrenowaniu budżetów samorządów przez spółki Skarbu Państwa. Proponowane przez rząd podwyżki nie odpowiadają wzrostowi kosztów produkcji energii i wszyscy o tym wiedzą. Za to rosną zyski spółek Skarbu Państwa. Planowane ustawy przez rząd oraz poprawki do nich, są tak skomplikowane, że wręcz absurdalne. Jak mówi nasz gość, samorząd będzie musiał szacować zużycie prądu w danym roku, a nieprawidłowe szacunki będą wiązały się z odpowiedzialnością karną. Tak absurdalne rozwiązania mają ministrowie, nie widząc, jaki przy okazji sieją chaos.

Według Anny Mieczkowskiej, brak środków z Unii Europejskiej, zarówno z Krajowego Programu Odbudowy oraz Funduszu Spójności, spowodują nie tylko ograniczenia w inwestycjach, ale także spowodują opóźnienia w działaniach inwestycyjnych, zastój na rynku budowlanym, wzrost cen i ograniczenie planowanych reform po kresie pandemii. Rząd stał się własnym zakładnikiem, bo nie chce przestrzegać prawa. Wystarczy szanować zapisy konstytucji i Polska dostanie miliardy, które są dla nas zapisane. Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama