Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W ramach koncertów z cyklu "Muzyka dla ucha i ducha" w bazylice odbył się koncert Marka Gałązki poświęcony ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku.


Jak zapowiedział ksiądz doktor Jerzy Chęciński, koncert był poświęcony ofiarom katastrofy, ale szczególnie Marii i Lechowi Kaczyńskim oraz posłowi Ziemi Kołobrzeskiej - Sebastianowi Karpiniukowi. Przed koncertem głos zabrał Marek Karpiniuk, ojciec nieżyjącego Sebastiana, ale był zbyt wzruszony, żeby przemawiać. Wspomógł go poseł Czesław Hoc.

W ławach bazyliki zasiedli przedstawiciele różnych opcji politycznych, kuracjusze i mieszkańcy. Organizatorzy koncertu wybrali dla niego trochę nietrafioną oprawę "Muzyki dla ucha i ducha", gdyż jak powszechnie wiadomo, miały to być koncerty promujące mało znaną, ale za to utalentowaną muzycznie młodzież. Tymczasem w bazylice wystąpili zawodowi muzycy. Marek Gałązka to muzyk, reżyser, autor tekstów. Szczecinianin z urodzenia, utalentowany i wielokrotnie nagradzany. W Kołobrzegu, wraz z zespołem wykonał m.in. piosenki Edwarda Stachury, w ciekawych autorskich aranżacjach. Z pewnością było to ciekawe wydarzenie artystyczne początku jesieni w Kołobrzegu, w dodatku bardzo dobrze odebrane przez zgromadzoną w świątyni publiczność.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama