Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na zakończenie obchodów Dni Morza na placu przy bindażu odbył się kameralny koncert czterech utalentowanych artystek. W programie były standardy muzyki klasycznej.


Plac, na którym znajduje się historyczny bindaż im. prof. Siweckiego oraz odbudowana niedawno fontanna, przed 1945 rokiem nazywany był Placem Koncertów Porannych. To tutaj, w atmosferze charakterystycznej dla kurortu pierwszej kategorii odbywały się znakomite wykonania dzieł najbardziej popularnych kompozytorów europejskich, a zwłaszcza niemieckich. Niedaleko tego miejsca, przy ul. Cichej w okresie swojego pobytu w Kołobrzegu mieszkał wybitny niemiecki neoromantyk Max Reger, kompozytor i organista.
I teraz, po wielu wielu latach plac znowu ożył dzięki muzyce. Cztery młode artystki, z Bydgoszczy i Łodzi, zagrały o godz. 22.00 kameralny koncert, który przyciągnął przechodniów i spacerowiczów. Kompozycje klasyków wespół z szumem fontanny stworzyły fantastyczną atmosferę. Za takie muzyczne ożywianie miasta i nawiązywanie do znakomitych miejskich tradycji, organizatorom należą się gratulacje.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama