Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

70 wyjazdów OSP Korzystno w 2021 roku i włączenie do KSRG

Zeszły rok był dla jednostki OSP Korzystno bardzo pracowity. Wiadomo, że każdy potencjalny alarmowy wyjazd to najprawdopodobniej czyjeś nieszczęście. OSP to nie tylko wyjazdy na akcje ale również zajęcia prewencyjne, kulturalne i edukacyjne do których na przestrzeni ostatniego roku można zaliczyć: Szlachetną Paczkę, wizyty w przedszkolach i szkołach powiatu kołobrzeskiego czy rozwożenie środków do dezynfekcji i maseczek dla mieszkańców Gminy Kołobrzeg, oraz transport osób na szczepienia do punktów w którym się one odbywały.

Sprawdziliśmy jak wyglądały wyjazdy jednostki w ostatnim roku. Jak podaje serwis remiza.com na 1 miejscu w województwie wyjazdów jednostek OSP znalazła się właśnie jednostka z Korzystna. Mająca na swoim koncie : 19 pożarów, 48 miejscowych zagrożeń, i 3 fałszywe alarmy. Co daje łącznie 70 interwencji.

W 2022 roku Państwowa Straż Pożarna planuje włączyć do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego 114 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Z naszego regionu to właśnie ta jednostka z Korzystna zostanie do niej włączona.

Strażacy za naszym pośrednictwem proszą was też o wsparcie, na rozbudowę bazy sprzętowej. Wystarczy 1% waszego podatku.
Informacje poniżej.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama