Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, pocisk, RościęcinoKolejne pozostałości z II wojny światowej - tym razem w Rościęcinie. Znaleziono tam niewybuch, który zabezpieczyła Straż Miejska. Zabrali go saperzy.


Specjalnych walk o miejscowość Rościęcino nie było. W tej okolicy zajęto i wysadzono wodociąg, dostarczający wodę do Kołobrzegu. A jednak i tu zdarza się odkryć pozostałości po wojnie. Takim przykładem jest zabezpieczony granat artyleryjski przez Straż Miejską. Nie było specjalnego zagrożenia, choć nietypowy kształt pocisku utrudniał jego identyfikację. Saperzy dokonali identyfikacji "od ręki". Warto jednak zobaczyć inscenizację walk o Rościęcino (Rosentin) na portalu miastokolobrzeg.pl (przeczytaj).

Fot. Straż Miejska

 

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, pocisk, Rościęcino

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama