Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

24 czerwca 2024    |    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
24 czerwca 2024    
    Imieniny: Danuta, Emilia, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Strażacy uratowali dwie krowyW niedzielę, strażacy uratowali konia, a tym razem ruszyli na ratunek tonących w szambie krów - Lenki i Myćki, zameldowanych w gminie Rymań. Akcja zakończyła się sukcesem.


Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Krowy pana Zbigniewa Dąbrowskiego wracały do obory. Niestety, tuż przy wejściu znajdowało się szambo. Zwierzęta przechodząc przez betonową podłogę w pewnym momencie zapadły się do głębokiego na 2 metry pomieszczenia. - Szambo było pełne, bałem się, że krowy po prostu się utopią. Po chwili namysłu zadzwoniłem w jedyne miejsce jakie przyszło mi do głowy, czyli na Straż Pożarną - opowiada rolnik, dodając, że był przekonany, że każą mu szukać pomocy gdzie indziej, w końcu się nie paliło.

Strażacy nie zostawili jednak pana Zbigniewa samego z problemem. Wręcz przeciwnie. Natychmiast ruszyli do pomocy. Oficer dyżurny uruchomił OSP w Rymaniu. Na miejsce przyjechali również strażacy z Kołobrzegu. - Cóż, to nie była standardowa akcja. My jednak ludziom staramy się pomagać. Najpierw odpompowano gnojowicę. Potem z kostek słomy zbudowano rampę, którą wykorzystano do wyciągnięcia zwierząt - mówi brygadier Krzysztof Makowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.

Na miejsce przybyć musiała również załoga pogotowia ratunkowego, gdyż cała akcja spowodowała utratę przytomności przez żonę pana Zbigniewa. Na szczęście nic jej się nie stało, podobnie jak krowom. - Chciałem podziękować strażakom za ich ofiarną pomoc. Lenka i Myćka też im dziękują - mówi rolnik.

Fot. PSP Kołobrzeg, PG

Strażacy uratowali dwie krowy
Strażacy uratowali dwie krowy
Strażacy uratowali dwie krowy
Strażacy uratowali dwie krowy


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama