Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

21 czerwca 2024    |    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
21 czerwca 2024    
    Imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

rymań

„Modernizacja i rozbudowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscowości Rymań” to projekt realizowany w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020,  Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

21 sierpnia 2020 r. gmina Rymań podpisała umowę z Konsorcjum  Wykonawców w składzie WP – Paweł Werana, SKITECH Jakub Skibiński oraz Zakład Robót Inżynieryjnych i Wodno-Melioracyjnych Andrzej Zakrzewski na realizację inwestycji. Łączna wartość projektu wynosi 4 696 740,00 złotych, kwota dofinansowania ze środków europejskich to 2 962 500,00 złotych. W pierwszym etapie realizacji zadania zastała wykonana dokumentacja projektowa, która następnie  uzyskała pozwolenia. W połowie marca zostały rozpoczęte pierwsze prace związane z realizacją inwestycji , a mianowicie rozpoczęto od budowy placu manewrowego BRD służącego dzieciom do nauki jazdy na rowerze.

Celem zadania jest wykonanie infrastruktury sportowej służącej rekreacji mieszkańców, podniesieniu dostępności, funkcjonalności i estetyki przestrzeni oraz stworzeniu zaplecza do realizacji projektów społecznych. Projekt stworzy bazę infrastrukturalną do prowadzenia działań społecznych oraz zaspokoi potrzeby mieszkańców wynikające z braku dostępnych, funkcjonalnych, estetycznych przestrzeni i obiektów publicznych. Na powstałej infrastrukturze będą realizowane działania sportowe przewidziane do realizacji w ramach projektów społecznych, które skierowane będą do dzieci, młodzieży iosób starszych, co poprawi kondycję fizyczną tych grup.

Realizacja projektu umożliwi nawiązywanie relacji międzyludzkich, ciekawe spędzanie czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań oraz poprawę kondycji fizycznej.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji planuje się na marzec 2022 r.

K.U.

rymań

rymań

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama