Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

To druga w dniu dzisiejszym akcja ratunkowa w gminie Ustronie Morskie. Tym razem strażacy z OSP Tryton uratowali życie młodej sarnie pływającej w morzu.


O godzinie 14:30 wójt Ustronia Morskiego Jerzy Kołakowski zaalarmował OSP w Ustroniu o dryfującej sarnie od strony Sianożęt. Strażacy przyjechali bardzo szybko na plażę przy ul. Nadbrzeżnej, ale nie posiadali łodzi. Aby uratować zwierzę niezbędne było wsparcie OSP "Tryton". Po pojawieniu się Trytona, strażacy z pomocą kilku mieszkańców Ustronia wnieśli łódź w miejsce gdzie dało się ją bezpiecznie zwodować. Niestety, prądy morskie były coraz silniejsze i zniosły sarnę na wysokość dawnej "Almiry". Łódź musiała więc pokonać dość długi dystans wzdłuż brzegu. Sarna na widok zbliżającej się łodzi spłoszyła się i wpadła do wody. Jednak strażacy z Trytona w tym momencie pewnie ją pochwycili i wciągnęli na łódź. Bezpiecznie powrócili do brzegu, pomimo przeszkód w postaci brył lodu gęsto pływających po wodzie. Łódź została przez strażaków i wolontariuszy wciągnięta na krę, a sarenka znalazła się w objęciach wójta Kołakowskiego i przedstawicieli koła łowieckiego.

Tekst i fot. GM

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama