6°C

26 kwietnia 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
26 kwietnia 2024
    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

informacje kołobrzeg, kotwica, kołobrzeg, gryf, tczewZapraszamy na relację na żywo ze spotkania MKP Kotwica Kołobrzeg - Gryf Tczew. Mecz z płyty eurobosika relacjonuje Kacper Pajor.

Kotwica: Szybka - Rudziński, Dymek, Augustyniak, Sarna, Ziętarski, Stróż, Szych, Rydzak, Dziuba, Ropiejko

Gryf: Janiszewski - Skalski, Hadrysiak, Pojdak, Holz, Borys, Zyska, Lepczak, Riebandt, Meler, Gronkowski

0' Witamy na relacji LIVE ze spotkania MKP Kotwica Kołobrzeg - Gryf Tczew. Zaczynamy równo z pierwszym gwizdkiem sędziego.

0' Przypomnijmy, że Kotwica jest obecnie liderem tabeli III ligi bałtyckiej, a Gryf Tczew zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 18 punktów. W rundzie jesiennej kołobrzeżanie pokonali Tczewian 0:3.

0' Na euroboisku słonecznie i bezwietrznie.

2' Blisko okazji sam na sam, akcję przerywa faul Tkoczewian. Nieskuteczny rzut wolny.

0' Rozpoczynamy spotkanie

5' Pierwszy rzut rożny, po wrzutce strzał głową Augustyniaka, blisko zdobycia gola, w ostatnim momencie wybija bramkarz.

6' Rzut wolny dla Gryfa, nieskuteczny

7' Dobre dośrodkowanie, w polu karnym Stróż fauluje jednak bramkarza.

11' Kolejny wolny dla Kotwicy, strzał Stróża ponownie wybroniony

14' GOL! Po wyłożeniu Piotra Dziuby, bramkę na 1:0 zdobywa Maciej Ropiejko

15' Szybka kontra Gryfa, piłka przeleciała koło bramki chronionej przez Szybkę

17' Piłka ponownie w siatce gości, ale... spalony

20' Po dobrym ataku Gryfa szybka kontra Kotwicy, jednak Ropiejko blisko akcji sam na sam oddał niecelny strzał z dystansu pod presja defensywy gości

23' Dobry strzał szycha, mija bramkę. Warto zaznaczyć, że Dąb Dębno prowadzi z Orkanem Rumia 3:0

26' Atak za atakiem Kotwicy, jednak bez akcji stwarzających realne zagrożenie bramki Gryfa

30' Rzut wolny dla Kotwicy, piłka po strzale Rydzaka z ok. 20 metrów mija bramkę

34' Po wrzutce o krok od zdobycia gola Piotr Dziuba, piłka minimalnie mija słupek

40' Ponownie głową Dziuba, bramkarz paradą broni, rzut rożny dla Kotwicy, nieskuteczny

45' Faul Holza, wolny dla Kotwicy - ostatni w tej połowie, nieskuteczny

46' Początek drugiej połowy.  Od razu atak Kotwicy, zablokowany przez defensywę Tczewian

50' Kotwica o krok zdobycia gola, po dośrodkowaniu Lila nikt nie dochodzi do piłki mijającej pustą bramkę Tczewian

53' Po rzucie rożnym Augustyniak świetnie strzela głowa, znowu obok bramki

54' Dośrodkowanie za dośrodkowaniem kotwicy, niestety piłki szybko przejmowane przez defensywę gości

55' Za Dziubę wchodzi Damian Staniszewski

58' Skwara wchodzi na boisko za Honorata Stróża

61' Rożny dla Tczewian, do piłki podchodzi Lepczak, obrońcy biało-niebieskich wybijają piłkę

65' Maciej Ropiejko strzela z narożnika pola karnego, piłka o centymetry mija poprzeczkę

68' Po kontrataku Tczewian mają dwa rożne pod rząd, oba nieskuteczne

71' Gryf próbuje odrabiać straty, kolejny rzut rożny i znowu nieskuteczny

76' Szybka musi coraz częściej atakować, na szczęście jak na razie bezbłędnie

77' Świetny strzał po ziemi Staniszewskiego wybija bramkarz z Tczewa. Rzut rożny dla Kotwicy nieskuteczny

80' Dwa strzały Ropiejki z ok. 3 metrów od bramki, jednak świetnie broni Janiszewski

84' Strzał Holza z ok. 20 metrów w sam narożnik bramki, Cezary Szybka broni końcówkami palców

88' Nerwowa gra obu drużyn... końcówka meczu i tylko jednobramkowe prowadzenie Kotwicy...

89' Staniszewski sam na sam, próba przelobowania bramkarza, piłka ląduje za bramką gości

90' Sędzie dolicza do regulaminowego czasu gry trzy minuty

90+3' KONIEC SPOTKANIA. KOTWICA WYGRYWA 1:0

Kołobrzeżanie wygrywając dzisiejsze spotkanie zapewnili sobie pięciopunktowe prowadzenie nad drugim w tabeli orkanem Rumia, który dziś przegrał z Dębem Dębno 3:1. Za tydzień my zmierzymy się na wyjeździe z wiceliderem, a za dwa tygodnie gościmy u siebie trzeci zespól ligi, Gryf Wejherowo.

KOTWICA KOŁOBRZEG 1:0 GRYF TCZEW
Gole: 14′ Ropiejko