menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Mistrzostwa Świata dla kołobrzeżan

rakiety, kołobrzeg, modelarstwoW ostatnim tygodniu sierpnia, w Bułgarii w miejscowości Kaspichan odbyły się jubileuszowe Mistrzostwa Świata w Modelarstwie Kosmicznym.


Reprezentacja polski liczyła 25 osób wśród której trojkę stanowili Kołobrzeżanie seniorzy i junior:
1 .Marek Bujak startujący w klasach S7 makiety rakiet – chodzi o dokładne odwzorowanie lotu pierwowzoru, oraz klasa S5C – chodzi o najwyższa wysokość lotu,
2. Marcin Bielecki startujący w klasach S5C – chodzi o najwyższa wysokość lotu,
3. Junior – Hubert Przedwolski startujący w klasach S7 makiety rakiet – chodzi o dokładne odwzorowanie lotu pierwowzoru, oraz klasa S5B – chodzi o najwyższa wysokość lotu.

Bułgarskie zawody zakończyły się ogromnym sukcesem, reprezentacja polski wywalczyła 13 medali. Największy sukces odniósł Marek Bujak zdobywając złoty medal i tytuł indywidualnego Mistrza Świata w najbardziej prestiżowej konkurencji modelarzy kosmicznych w klasie S7. Jest to dopiero drugi medal w historii polskiego modelarstwa dla Polaka. Pierwszym był Mieczysław Twardowski ze Słupska. Sukces ten można porównać np. do wygrania lekkoatletycznego biegu na 100 metrów. Kołobrzeżanin, a zarazem instruktor kołobrzeskich modelarzy, wywalczył tytuł Mistrza Świata startując modelem amerykańskiej rakiety nośnej SATURN 1B SA208 wykonanym w skali 1:60.

Natomiast w grupie juniorów Hubert Przedwolski w drużynie wraz z kolegami Bartoszem Polakiem z Mielca oraz Michałem Bobrowskim z Krakowa również w klasie S7 wywalczył tytuł drużynowego Wicemistrzów Świata i przywożąc srebrny medal do Kołobrzegu.  Modelarz startował  modelem rakiety SATURN 1B SA207 wykonanym w skali 1:60.

Trzeci reprezentant naszego miasta, Marcin Bielecki, w klasie S5C modelem Bumper Wac uzyskał trzecią wysokość lotu (819 metrów), co po zsumowaniu punktów za ocenę wykonania modelu i wysokości lotu dało mu czwarte miejsce tuż za podium.

To już ostatnie zawody modelarzy Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta w tym roku. Wcześniej, w miesiącu czerwcu juniorzy przywieźli do naszego miasta cale podium w klasie S7 oraz dodatkowo Piotr Adamiak w klasie S5B wywalczył srebro.

Mistrzowie, korzystając z okazji, serdecznie dziękują wszystkim osobom oraz instytucjom, dzięki którym mogli zrealizować swoje marzenia i zając tak wysokie lokaty w Mistrzostwach Światach.

rakiety, kołobrzeg, modelarstwo

rakiety, kołobrzeg, modelarstwo

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.