Broken Clouds

26°C

Kołobrzeg

19 sierpnia 2022    |    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
19 sierpnia 2022    
    Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Senatorem została Anna SztarkKandydatka PO po raz kolejny zdobyła mandat senatora. Gdyby nie start innych kandydatów z naszego powiatu, senatorem byłby Krzysztof Plewko.


Po raz kolejny widać, że w polskiej rzeczywistości wybory w okręgach jednomandatowych to fikcja. Ich wyniki to zaprzeczenie tego, co Polakom obiecują zwolennicy tego trybu wyborczego. W Polsce, zamiast kandydatów niezależnych, znowu wygrały partie polityczne. Mandat brali ich przedstawiciele tam, gdzie dana partia cieszyła się największym poparciem.

W przypadku naszego okręgu, wyniki wyglądają następująco:

Robert Kucharycz: 10167
Krzysztof Plewko: 32168
Helena Rudzis-Gruchała: 10145
Mirosław Siedlecki: 16193
Anna Sztark: 38861

Powyższe wyniki wskazują, że gdyby z Kołobrzegu nie startował jako kandydat niezależny Robert Kucharycz, jest wysoce prawdopodobne, że mandat wówczas zdobyłby Krzysztof Plewko.

Senatorem została Anna Sztark

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama