Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To już pewne. 13 października ksiądz prałat Tadeusz Wilk przestanie być proboszczem Parafii Mariackiej przy bazylice. Zastąpi go ksiądz Jerzy Chęciński.


Ksiądz Tadeusz Wilk przybył do Kołobrzegu 1 lipca 2008 roku. Na stanowisku szefa parafii przy największym kościele diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zastąpił wieloletniego proboszcza - księdza prałata Józefa Słomskiego, który w wieku 76 lat przeszedł na emeryturę. Ksiądz Słomski administrował Parafią Mariacką aż 28 lat. Wydawało się, że ksiądz Wilk to proboszcz co najmniej na dekadę.

Stało się jednak inaczej. Swoim dekretem biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak przyjął rezygnację prałata Tadeusza Wilka z funkcji proboszcza w Kołobrzegu i skierował go do pracy do parafii św. Józefa Oblubieńca w Połczynie Zdroju. W Kołobrzegu proboszczem został ustanowiony ksiądz doktor Józef Chęciński, dotychczasowy proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Słupsku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama