Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy podpłockich Świniar dziękują mieszkańcom naszego miasta za bezinteresowną pomoc. Dary regularnie zawozi tam Krzysztof Plewko.


Świniary to wieś w województwie mazowieckim, powiat płocki, gmina Słubice. 23 maja doszło do przerwania wału powodziowego na Wiśle. Miejscowość została zalana, a mieszkańcy ewakuowani. Stracili cały dobytek. Fala powodziowa po raz drugi zalała Świniary 8 czerwca. Zniszczenia są ogromne.

Od samego początku mieszkańcy Kołobrzegu i Grzybowa zbierają dary dla Świniar. Trafiły tam już tony produktów spożywczych i rożnego rodzaju sprzęt i niezbędne wyposażenie. - Tym razem zawiozłem zboże do zasiewów, sprzęt AGD, buty i przybory szkolne - mówi Krzysztof Plewko, jeden z organizatorów akcji Kołobrzeg pomaga powodzianom. - Z Kołobrzegu wyjechałem 04 października późnym wieczorem. Pod Człuchowem w nocy wystrzeliła mi opona. Na szczęście nic się nie stało. Ponieważ samochód był maksymalnie załadowany mój lewarek nie podołał. Czekałem do rana na pomoc drogową. Dostarczone jare pszenżyto Nagano pójdzie pod zasiewy na wiosnę. Ich pola zostały zniszczone. Zalega na nich gruba warstwa żwiru. Ale ludzie nie poddają się. Jest to możliwe między innymi dzięki pomocy mieszkańców Kołobrzegu i Grzybowa. Za tę pomoc serdecznie dziękuje sołtys Świniar - Ryszard Ziółkowski.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama