Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na ostatniej konferencji prasowej rzecznik prezydenta podkreślał, że Kotwica Kołobrzeg ma 180 tysięcy długów. Tymczasem ta kwota to co najmniej 230 tysięcy.


80 tysięcy wobec Zarządu Portu Morskiego, 100 tysięcy wobec Zieleni Miejskiej. To kwoty, które jak można wnioskować z wypowiedzi prezydenta z ostatniej konferencji prasowej (zobacz), były długiem Kotwicy Kołobrzeg S.A., a obecnie mają się stać lub już stały się darowizną tych przedsiębiorstw dla sportowej spółki akcyjnej. Decyzje te zapewne podjęli prezesi, wsłuchani w głos prezydenta miasta. Ale to nie koniec historii zaległości finansowych Kotwicy.

Okazuje się, że na konferencji prasowej zapomniano powiedzieć o ponad 50 tysiącach złotych zaległości wobec Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kotwica nie płaciła za wynajem Hali Milenium. Decyzję o podarowaniu tego długu koszykarzom, jak wynika z naszych informacji, miał podjąć sam Janusz Gromek, choć inne zdanie w tej sprawie miał skarbnik miasta. Prezydent jednak chce pomóc Kotwicy i liczy na to, że zamykając sprawę tegorocznych długów, uda się ich uniknąć w roku przyszłym. Jak mówi Michał Kujaczyński, prezydent nie jest zadowolony z kolejnych problemów miejskiej spółki, ale nie ma znaczenia, czy dług spłaci miasto, czy spłaty tej dokona przez spółkę. Po prostu ktoś zapłacić musi. - Rada nadzorcza spółki i zarząd mają czas do końca miesiąca na przedstawienie strategii, co dalej z Kotwicą i rozpisanie wszystkich wariantów - dodaje rzecznik prezydenta.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama