Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

21 kwietnia 2024    |    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
21 kwietnia 2024    
    Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Co dalej z terenem pod schronisko? Kto ma się dołożyć do budowy?

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Kołobrzeg wyłożono projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 16/186 w obrębie ewidencyjnym Rościęcino w Gminie Kołobrzeg. Krótko mówiąc, chodzi o teren pod przyszłe schronisko dla zwierząt. Omawiana uchwała planistyczna umożliwi miastu Kołobrzeg nabycie nieruchomości i budowę schroniska dla zwierząt na terenach oddalonych co najmniej o 150 m od siedzib ludzkich czy obiektów użyteczności publicznej.

Głównymi postulatami mieszkańców Rościęcina oraz radnych Gminy Kołobrzeg był montaż ekranów akustycznych wokół schroniska. Parkingu dla pojazdów, które przyjadą. Podnoszono również problem wykluczenia komunikacyjnego. Pytano o ścieżkę rowerową, chodniki czy dojazd z drogi technicznej do schroniska. Pojawiły się również uwagi co do umiejscowienia przystanku komunikacji autobusowej, zabezpieczenia przejść dla pieszych, by była możliwość dostania się do schroniska. Wśród głosów na sali padło też pytanie od radnej Renaty Brączyk, czy byłaby możliwość wybudowania specjalnej strefy edukacyjnej dla najmłodszych przy schronisku.

Ewa Pełechata, zastępca prezydenta ds. gospodarczych poinformowała, że cały czas trwają konsultacje z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolniczego, który jest obecnie właścicielem działki. Tłumaczyła też, że mniejsza ilość kursów autobusów to wciąż nieznikające problemy  kadrowe w miejskiej spółce. Na spotkaniu radni dowiedzieli się, że inwestycja jest wspólna: miejsko-gminna. Zdziwiony tym faktem byli radni gminy Kołobrzeg. Radny Tomasz Szafrański powiedział, że do tej pory radni byli informowani, że jest to inwestycja miasta. bez partycypacji gminy w kosztach budowy. Nikt wcześniej o tym nie mówił. Gdyby gmina nie dołożyła się do omawianej inwestycji to będzie musiała znaleźć miejsce do którego będzie odwoziła zwierzęta. Nie będzie dla nich miejsca w miejskim schronisku.

Na zakończenie spotkania radna miejska Izabela Zielińska zaproponowała, aby odbyło się spotkanie, którego jak się okazuje do tej pory nikt nie zaproponował czyli radnych obu rad i miasta i gminy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama