Broken Clouds

10°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Spacerowa w Kołobrzegu zaprosi do spacerów. Unijne wsparcie na przebudowę ulicy

Kolejne miejsce w strefie uzdrowiskowej w Kołobrzegu stanie się bardziej przyjazne mieszkańcom  i turystom. To odcinek ulicy Spacerowej przechodzący wzdłuż zabytkowego Parku Teatralnego. Przewidziane na 2023 rok prace będą możliwe m.in. dzięki wsparciu eurofunduszami Urzędu Marszałkowskiego. Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisały w poniedziałek, 28 listopada 2022 roku w kołobrzeskim ratuszu, prezydent miasta Anna Mieczkowska oraz członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Ulica Spacerowa to doskonałe miejsce do pieszych wycieczek. Deptak przechodzący wzdłuż zabytkowego Parku Teatralnego znajduje się w strefie uzdrowiskowej Kołobrzegu. Rozpoczyna się na wysokości ulicy Solnej i prowadzi do ulicy Mickiewicza, skąd niedaleko już do latarni morskiej, do portu morskiego czy na nadbałtycką promenadę. Aby trakt stał się atrakcyjną przestrzenią, władze miasta zdecydowały o jego przebudowie i nadaniu mu nowych funkcji rekreacyjno-wypoczynkowych. Zaplanowano m.in. roboty rozbiórkowe, budowę elementów małej architektury jak ławki, kosze, stojaki na rowery czy plac zabaw oraz prace pielęgnacyjne i nasadzenia zieleni. Nowa infrastruktura nie będzie mieć barier architektonicznych
i zostanie w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rewitalizacja Spacerowej staje się faktem. Wierzę, że po modernizacji ulica stanie się jednym z ulubionych miejsc do spacerów w Kołobrzegu. To kolejna inwestycja w strefie uzdrowiskowej, której z pomocą przychodzą fundusze europejskie – zaznaczyła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Koszt inwestycji wyniesie 9 mln zł. Urząd Marszałkowski pokryje część wydatków. To ponad 1,8 mln zł. Środki pochodzą z unijnej puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Przebudowa ma zakończyć się do grudnia 2023 roku.
Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. W perspektywie unijnej 2014-2020, Urząd Marszałkowski wsparł już blisko 100 rewitalizacyjnych inwestycji, przyznając beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama