Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2023    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2023    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Jak dzik poradził sobie z watahą wilków [wideo]

Na naszym portalu pokazywaliśmy już różne ciekawostki przyrodnicze. Szczególną uwagą czytelników cieszył się ryś samotnik w Lesie Charzyńskim (zobacz). Dziś inna ciekawostka, tym razem z okolic Kołobrzegu, zarejestrowana w lesie, niedaleko Mrzeżyna. Sławomir Skukowski, zajmujący się fotografią przyrody, zarejestrował dzika, który przegania watahę wilków. Jest to o tyle ciekawe, że widać, że okolicach Kołobrzegu, na Pomorzu Zachodnim, jest aż tyle tych zwierząt. Wilki próbują polować na dzika, próbują go zaganiać, mają przewagę liczebną, ale dzik nic sobie z tego nie robi. Wideo stało się hitem w internecie ze względu na unikatowe przedstawienie przyrody i zwierząt w naturalnym środowisku naszego regionu. Lasy Państwowe też zamieściły kilka lat temu podobne nagranie, jak dzik żerował sobie i nic nie robił sobie z towarzyszących mu wilków. To tylko pokazuje, jakie umiejętności ma dzik i jak niebezpieczne także dla człowieka może być to zwierzę.

Źródło ilustracji: Sławomir Skukowski/ Youtubereklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama